logo.gif

| Strona główna | Nasza oferta | Dodaj do ulubionych |


Stowarzyszenie Gospodarstw Gościnnych "Nad Zalewem Chańcza"
Informacja i rezerwacja:
Korytnica
tel. (041) 354 51 65

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządowym i trwałym zrzeszeniem społeczności wiejskiej oraz osób świadczących usługi na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa. Ma charakter niezarobkowy.
Stowarzyszenie zrzesza 30 kwater agroturystycznych rozlokowanych w województwie świętokrzyskim w rejonie rzeki Czarnej i Zalewu Chańcza.


obszar działania Stowarzyszenia Gospodarstw
       Gościnnych "Nad Zalewem Chańcza


Wioski położone nieopodal Szydłowa i Kurozwęk nad Zalewem Chańcza, są wymarzonym miejscem na odpoczynek w gospodarstwach agroturystycznych. Ich głównymi walorami są: czyste wody rzeki Czarnej i zalewu o powierzchni 490 ha, lasy bogate w runo, wspaniałe tereny rekreacyjne zarówno latem jak i zimą oraz atrakcyjne okolice i liczne zabytki przyciągające wielu zwiedzających.

Turystyczną atrakcją, unikalną w skali kraju jest stado bizonów amerykańskich, które można oglądać w Kurozwękach, odległych o 5 km od Zalewu Chańcza. Znajduje się tu także stadnina koni czystej krwi arabskiej oraz zespół pałacowy - własność rodziny Popielów. Można tu rozpocząć naukę jeździectwa, skorzystać z jazdy w siodle lub przejażdżki bryczką. Średniowieczny Szydłów natomiast zaprasza do zwiedzania świetnie zachowanych murów obronnych z basztami i bramami oraz innych zabytkowych budowli z czasów Kazimierza Wielkiego.

Oprócz najbliższych okolic z malowniczymi terenami przecinanymi wąwozami, jarami i skalistymi pagórkami zachęcamy do zwiedzenia: Staszowa, Rakowa, Grabek Dużych, Klimontowa, Koprzywnicy, Ujazdu, Opatowa czy Sandomierza. Blisko jest także w Góry Świętokrzyskie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

   
LOKALIZACJA

 Agro Katalog WWW hotele Poznań Napisz do nas  tel. (58) 7745754 


Wszelkie prawa zastrzeżone
2000 - 2014