Choczewo - Nad morzem - Agroturystyka - Kaszuby - Wypoczynek - Kopalino - Sasino - Wakacje - Wczasy
www.wakacje.agro.pl/choczewo
+obiekt Mapa Atrakcje Nasza oferta Strona glowna


randOferty(100,6,18); foreach($ofertylos as $oferta){ $str.="

$oferta[miasto]
Ilość miejsc: $oferta[nocleg]
Cena od $oferta[cena_min] zł
więcej >>

"; } echo $str; ?>


Gmina Choczewo
wypoczywać tu można nie tylko latem, ale przez cały rok !!!

Gmina Choczewo obfituje w niezwykle, interesujące miejsca. Każde z nich wiąże się z jakimś wydarzeniem czy legendą. Warto odwiedzić chociażby niektóre z nich.

  • Budynek ryglowy w Borkowie. Stara chałupa ryglowa pochodząca z 1930 roku znajdująca się również w Zwartówku.
  • Niedaleko wsi Borkowo, w pobliskim lesie, znajduje się piękny grobowiec rodziny Tesmar.
  • Świątynia w Zwartowie wzniesiona została na niewielkim wzgórzu w 1889 roku. Zbudowano ją w stylu neogotyckim. Parafia ta była kiedyś ewangelicka, dopiero w 1945 roku przejęli ją katolicy. W kościele - piękne, współczesne witraże
  • Wieś Osieki jest najstarszą wsią w gminie, powstała ok.. roku 1284. Kościół istnieje już od ok. 1400 roku. Pierwotnie był drewniany, lecz po pożarze w 1728 roku pozostały po nim tylko fundamenty wieży kościelnej. Najstarszymi zabytkami kościoła są XIV-wieczna chrzcielnica i barakowy ołtarz - najpiękniejsza część świątyni. W podziemiach znajduje się grobowiec rodzinny rodu von Krockow.
  • Szklana Huta - stare cmentarzysko odkryte w latach 70-tych. Ze zlokalizowanych tu kilkudziesięciu grobów skrzynkowych, z epoki żelaza (650 - 125 p.n.e.), odkryto trzy. Znalezione w nich popielnice twarzowe, to gruszkowate naczynia o gładkich powierzchniach z wyrytymi na nich twarzami nakryte misami przypominającymi nakrycie głowy (obejrzeć je można w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku).
  • Kościół w Ciekocinie zbudowany został w 1891 roku jako filialny parafi ewangelickiej w Osiekach i do 1945 roku stanowił własność parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Sopocie.

Latarnia morska Stilo w Sasinie
wybudowana została na początku XX wieku. Usytuowano ją na wzgórzu, o wysokości 55m n.p.m., w odległości 1000m od morza. Zasięg jej świateł dochodzi do 23,5 mil morskich. Udostępniana jest do zwiedzania corocznie w sezonie.


Jazda konna
w miejscowościach: Choczewo, Lubiatowo, Słajszewo i Sasino oferuje się, nie tylko w sezonie letnim, "wczasy w siodle" (nauka jazdy konnej, wycieczki w terenie) oraz przejażdżki bryczką.


Jezioro Choczewskie
usytuowane w odległości ok. 3 km od Choczewa, otoczone lasami, zachęca czystością wody i pięknymi plażami, przy których ulokowane są pola namiotowe i parkingi. Możliwość wędkowania (z brzegu lub z łodzi), i wypożyczenia sprzętu wodnego.


Hodowla danieli i strusi
Niewątpliwą atrakcję stanowi hodowla danieli i strusi położona w Zwierciadełku. W pobliży znajdują się dwie elektrownie wiatrowe.


Jezioro Kopalińskie
usytuowane w lesie, w odległości 1000m od morza, zasobne w różnorodne gatunki ryb. Nad jeziorem pole namiotowe, przyciągające turystów wieloma atrakcjami, wśród których warto wymienić saunę. Możliwość wędkowania oraz wypożyczenia łodzi.


Plaża morska
czysta woda morska i piękne plaże, graniczące z wydmami morskimi i lasami, zachęcająca do zażywania kąpielo oraz wypoczywania w Lubiatowie, Kopalinie, Sasinie i Słajszewie.
Teren gminy sprzyja różnym formom aktywnego wypoczynku.

Turystyka rowerowa - należy do najprostrzych form rekreacji dostępnej szerokiej grupie odbiorców.

Szlak rowerowy "zielony" o długości 11 km, wiedzie wokół Jeziora Choczewskiego.

Szlak rowerowy "żółty" o długości 8 km, rozpoczyna się tuż za Choczewem i wiedzie przez Kierzkowo do ścieżki przyrodniczo-leśnej w Szklanej Hucie.

Szlak rowerowy "niebieski" o długości 13 km, rozpoczyna się na parkingu za Osiekami i zmierza w kierunku północnym, biegnie częściowo wzdłuż brzegu morskiego, a następnie skręca na południe, łącząc się ze szlakiem żółtym.

Szlak rowerowy "pomarańczowy" o długości 20 km prowadzi przez miejscowości agroturystyczne Sasino i Słajszewo. Przebiega w sąsiedztwie latarni morskiej.Ścieżka przyrodniczo-leśna
usytuowana jest w pobliżu leśniczówki Szklana Huta i przeznaczona wyłącznie dla turystów pieszych. Obejmuje 12 przystanków, na których można uzyskać informacje na temat znaczenia lasu i zachodzących w nim procesów.


Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne
84 - 210 Choczewo, ul. Pierwszych Osadników 17
(siedziba w Urzędzie Gminy)
tel. (058) 572 39 40, 572 39 13
Copyright by www.wakacje.agro.pl
2000 - 2004