St.Agroturystyczne Bursztyn

| Strona główna | Nasza oferta | Galeria | Lokalizacja | O regionie | Dodaj do ulubionych |Stowarzyszenie Agroturystyczne "Bursztyn"
81 - 198 Kosakowo
Pierwoszyno, ul.Boczna 17
tel/fax: (058) 679 13 79


SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA
do skorzystania z naszych
kwater agroturystycznychStowarzyszenie Agroturystyczne Bursztyn istnieje od 2001r. Obejmuje swoim zasięgiem rejon nadmorski Gminy Kosakowo w województwie pomorskim na terenie, której rozlokowane są wszystkie nasze kwatery.

Uprzejmi i serdeczni gospodarze pozwolą państwu dobrze wypocząć, zrelaksować się, poznać naszą historię, przyrodę  ajest co oglądać !!!. Mimo położenia przy dużej aglomeracji miejskiej jaką jest Gdynia posiadamy bardzo ciekawą historię oraz wiele interesujących obiektów przyrodniczych na skalę europejską i światową.

Rewska Kosa czyli Szpyrk jest miniaturą Półwyspu Helskiego. To trzeba koniecznie zobaczyć. Warto również przejść się Zarzecznymi Łąkami, aby podziwiać rzadkie w Polsce stanowisko mikołajka nadmorskiego, roslinności słonolubnej, w tym sitowie Gerarda, czy też bardzo rzadkie oczerety Tabernemontona. Rozkoszująć sie pieknymi widokami możemy spotkać okazy ptactwa - ostrygojada, uszatkę, biegusa, krzywodziobego. Ostoją ptactwa przeletowego jest Rezerwat Beka - w dawnych wiekach było to miejsce składowania spławianego z Puszczy Darżlubskiej drewna , przewożonego dalej szkutami rewskimi do różnych portów na bałtyku. Ostatnie z rewskich szkutów zostały zniszczone w 1945r. - ich wraki pod wodą sa dobrze widoczne, możemy je podziwiać płynąć łódką lub żaglówką.

Doskonałym miejscem spacerowym jest aleja lipowa oraz stary obecnie odnawiany staropolski dworek w Mostach. W Mostach nie sposób pominąć Czapliniec. W tym miejscu w dawnych wiekach znajdowała się przystań rybacka. Wędrując z Pierwoszyna do Mechelinek przez Pola Grunewaldowe wczesną wiosną lub jesienią oprócz pięknych widoków możemy podziwiadć pojawiające się o tej porze roku wspaniałe miraże.

Proponujemu Państwu spacer ścieżkami Mostowych Błot, po terenach gdzie można spotkać owadożerną rosiczkę, wspomniane wyżej gatunki ptactwa. Maszerując z leśniczówki do Dębogórza po prawej stronie mijamy leżące na terenie zamkniętym stare grodzisko wyżynne z VI w., a po prawej stronie zaskakujące piękne widoki Zatoki Puckiej i Gdańskiej.

Dla znawców militariów polecamy spacer do miejsca gdzie rozegrała się jedna z największych bitew w 1939r. Miejsce to jest położone na wzniesieniu, na północnej krawędzi cmentrza komunalnego w Kosakowie. Zachował się tam rozbudowany system obronny wzniesienia. Teren jest porośnięty krzewami, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, aby nie wpaść do zachowanych tam okopów.

Spacerując po Mechelinkach, Rewie czy Dębogórzu na podwórzach niektórych posesji zachowały się do dzisiaj "kule", które dawniej spełniały rolę dzisiejszych lodówek, a obecnie wykorzystywane są do przechowywania warzyw, ziemniaków.

U nas mogą Państwo spotkać się z rybakami, kupić świężą rybę, usłyszeć piękną mowę kaszubskich Beloków. Nasza Małą Ojczyzna posiada wiele ciekawych, znanych jak też mniej znanych osobliwości. Można tu skorzystać z jazdy konnej, przejażdżki kutrem rybackim, uprawiać windsurfing, wybrać się na ciekawą wyprawę rowerową po prostu dobrze wypocząć.

Prezes Stowarzyszenia


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

k_z1.gif (35 bytes)

Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządowym i trwałym zrzeszeniem społeczności wiejskiej oraz osób świadczących usługi na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa. Ma charakter niezarobkowy.

 


aD0.gif (3521 bytes)

 


Stowarzyszenie Agroturystyczne "Bursztyn"

Nasz adres: www.wakacje.agro.pl/bursztyn


Rezerwacja miejsc i informacja
Tel/fax: (058) 679 13 79


Agro Katalog WWW

Inne Stowarzyszenia zobacz


2002