Nad morzem - Agroturystyka - Puck - Władysławowo - Wypoczynek - Choczewo - Wakacje - Wczasy
www.wakacje.agro.pl/nadmorzem
+obiekt Mapa Atrakcje Nasza oferta Strona glowna


randOferty(100,10,3); foreach($ofertylos as $oferta){ $str.="

$oferta[miasto]
Ilość miejsc: $oferta[nocleg]
Cena od $oferta[cena_min] zł
więcej >>

"; } echo $str; ?>

Aktualności, 15 maj 2015WARSZTATY KULINARNE

Warsztaty kulinarne odbędą się dnia 21-05-2015

Rozpoczęcie warsztatów o godzinie 17:00.
Część teoretycznej rozpocznie się od godz. 17:10
Część praktyczna rozpoczęcie się
od godz. 17:20 potrwa do godz. 18:20

Warsztaty kulinarne na temat kuchni kaszubskiej, praktyczne przygotowanie tradycyjnych dań z kuchni kaszubskiej.

W danym dniu warsztatów przygotujemy od podstaw w oparciu o naturalne produkty a następnie na ich podstawie ugotujemy tradycyjną dania z kuchni kaszubskiej.


Mus jabłkowy na słoninie (apfelmus)

Do przygotowania dania musimy pokroić słoninę w kostkę następnie wytopić ja na wolnym ogniu następnie dodajemy do skwarek i tłuszczu pokrojone w cząstki obrane kwaśne jabłka i dodajemy trochę cukru, gotujemy na wolnym ogniu aby się jabłka rozgotowały. Pozostawiamy do ostygnięcia. Podajemy do pieczywa.

Dorsz duszony (szmurowóny pomuchel)

Świeży boczek kroimy w plastry i wkładamy nim dno blaszki na nim układamy oczyszczone i doprawione sola i odrobiną pieprzu dorsze dodajemy kilka ziaren ziela angielskiego i listki laurowe oraz odrobinę tłuszczu. Następnie pieczemy w piekarniku około pól godziny.

Pstrąg z warzywami

Pstrąga w całości oczyszczamy i solimy, warzywa korzenne i pora ścieramy na tarce i obsmażamy na maśle doprawiamy solą , pieprzem następnie dodajemy gałązki kopru. Warzywami faszerujemy pstrąga i pieczemy w piekarniku.Zenon Szymański
Karwieńskie Błota I
ul. Słoneczna 11
84-105 Karwia
Tel. 502134426
www.zenjedzzdrowo.pl
zenon@zenjedzzdrowo.pl
Turystyka piesza - należy do najprostrzych form rekreacji dostępnej najszerszej grupie odbiorców.

Najłatwiejszy 12 kilometrowy szlak swarzewski z Pucka do Władysławowa, wiedzie poprzez Nadmorski Park Krajobrazowy z Pucka Klifem Swarzewskim do Wielkiej Wsi, jak niegdyś nazywano Władysławowo. Dla miłośników natury niezapomnianych wrażeń dostarczą krajobrazy, naturalna roślinność nadmorska, siedliska ptaków na trasach ich jesiennych i wiosennych przelotów.

Bardziej zaprawionym piechurom można polecić niebieski szlak krawędzią Kępy Puckiej z Pucka do Wejherowa, 33 kilometry przez Rzucewo, Osłonino, Rekowo w lasy wejherowskie, aż do słynnej Kalwarii. Dominują drogi leśne, a tylko nieliczne fragmenty szlaki wiodą lokalnymi drogami gminnymi.

Z Pucka do Krokowej wiedzie czarny szlak Grot Mechowskich, zapewnia blisko 30 kilometrowy marsz przez najpiękniejsze kaszubskie tereny, wieś Mechowo i Puszczę Darzlubską, obok jeziora Dobrego, do Krokowej. Leśne drogi wiodą np. przez rezerwat buków, obok głazów narzutowych takich jak "Boża Stópka", "Wielki Kamień". Fenomenem na skalę Niżu Europejskiego są jedyne na tym obszarze Groty Mechowskie.


Agroturystyczne Towarzystwo Nadmorskie
"Ziemi Puckiej"
Prezes
e-mail: tkaczyk-jerzy@wp.pl
Copyright by www.wakacje.agro.pl
2000 - 2015