Nad morzem - Agroturystyka - Puck - Władysławowo - Wypoczynek - Choczewo - Wakacje - Wczasy
www.wakacje.agro.pl/nadmorzem
+obiekt Mapa Atrakcje Nasza oferta Strona glowna


randOferty(100,10,3); foreach($ofertylos as $oferta){ $str.="

$oferta[miasto]
Ilość miejsc: $oferta[nocleg]
Cena od $oferta[cena_min] zł
więcej >>

"; } echo $str; ?>


Turystyka i rekreacja !!!

Cisza i Spokój. Wielkie obszary leśne, pola, rozległe łąki bagienne, kwitnące i pachnące zielem ...
Odkryj kaszubską wieś nad morzem ... tym hasłem otwieramy się na gości w gospodarstwach i kwaterach agroturystycznych.

Gmina Puck

Położona jest na południowym brzegu Zatoki Puckiej. Rozległe obszary to w większości tereny rolnicze. Prastary Puck dzieki licznym przywilejom książąt Gdańskich i królów polskich stał się miejscem handlowym, kulturalnym i religijnym. Za panowania Zygmunta Starego stał się pierwszym portem królewskim. Nad miastem góruje XIV w. kościół św. Piotra i Pawła. Tu w XVI w. stacjonowała królewska flota kaperska, a 10 lutego 1920 r. gen. Józef Haller dokonał zaślubin Polski z morzem wrzucając platynowy pierścień do wód zatoki. Do roku 1926 Puck był jedynym portem wojennym II Rzeczpospolitej.

Dziś jest to urokliwe miasteczko o dominacji drobnego handlu, rzemiosła i przemysłu. Piękne plaże nad Zatoką Pucką, port rybacki, molo wraz z portem jachtowym oraz rozbudowana baza noclegowa - żywieniowa przyciągająca liczne rzesze turystów. Całorocznie odbywają się na tutejszych wodach zawody w sportach wodnych w randze Mistrzostw Europy i Świata.

W centrum miasta znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej, które dysponuje bogatym zbiorem archiwów tej ziemi. Na terenie gminy mieszczą sie rezerwaty roślinności i ptactwa. Miejscowość Rzucewo - prastara osada z późnej epoki kamienia słynie z ceglanego pałacu z 1845r. i pięknej 4-rzędowej alei lipowej. Przebywał tu król Jan III Sobieski ówczesny starosta Pucka.

Kolejną atrakcją są groty Mechowskie - jedyne na kaszubach, stanowiące niezwykle rzadki zabytek przyrody. Znajduje się tu również uroczy zabytkowy kościółek z 1742 r. o inkatowej konstrukcji szkieletowej. Całą okolicę otacza Puszcza Darżlubska, w której polował niegdyś na tura Jan III Sobieski. Najwspanialsze jej fragmenty uczyniono bukowymi rezerwatami wyznaczając kilka szlaków turystycznych.

Na północ od Pucka w kierunku na Władysławowo znajduje się Sanktuarium Maryjne z cudowną figurką Matki Boskiej Swarzewskiej patronki rybaków.
Jak mawiają najstarsi kaszubi, ma Gmina Puck w sobie wszystko co człowiekowi niezbędne do życia.


Gmina Władysławowo

Przedwojenna kaszubska Wielka Wieś i wypoczynkowe Hallerowo, obecnie Władysławowo. Ze względu na odstęp z jednej strony do wód Zatoki Puckiej, a z drugiej strony do otwartego morza jest to obecnie jedna z najpiękniej usytuowanych i głównych miejscowości wczasowych na wybrzeżu. Znajdują się tu domy wypoczynkowe, pensjonaty, zadbano również o szerokie zaplecze gastronomiczne i usługowe. Stworzono dogodne połączenia autobusowe i kolejowe z trójmiastem i okolicą. Warto obejrzeć kościół o oryginalnej konstrukcji łodzi, a także Dom Rybaka - obecnie siedziba władz miasta.

Gmina rozciąga się wzdłuż wybrzeża od Karwi, Ostrowa, Jastrzębiej Góry, Tupadeł i Chłapowa po Władysławowo oraz wciśnięte w Mierzeję Helską - Chłapowo. Karwia znana osada rybacka , która przybrała charakter uzdrowiska. Wczasowiczów zachwycają płaskie wstęgi plaż nad Bałtykiem przedzielone malowniczymi lasami. Dalej leży modny nadmorski kurort - Jastrzębia Góra, pełen nowoczesnych domów wczasowych i stylowych willi. Latem tętni życiem, jesienią wycisza się. Zachwyca tu niespotykanej urody klif oraz widok garbów spienionych fal. Już przed wojną bywali tu Józef Piłsudski, Ignacy Mościcki, malarze i poeci zachwyceni pejzażami i morskim powietrzem.

Rozewie - najbardziej wysunięty na północ cypel w Polsce, na którym mieści się najstarsza latarnia morska, której światło dociera na odległość 23 mil morskich. Obecnie, w otoczeniu wiekowych buków mieści się w niej Muzeum Latarnictwa Polskiego. Miejsce to szczególnie upodobałł sobie Stefan Żeromski.

Gmina Władysławowo jest atrakcyjna pod względem turystycznym, wypoczynkowym i zdrowotnym. Zachwycają tu piękne plaże, mokradła, wydmy oraz unikalna roślinność.


Gmina Krokowa

Niezwykle atrakcyjne tereny wypoczynkowe, czyste ekologicznie z przepięknymi plażami morskimi, a także jeziora Żarnowieckie i Dobre. Nad samym morzem znajdują się miejscowości turystyczne tj. Dębki, Karwińskie Błota i Białogóra.

Bogata i zróżnicowana flora i fauna oraz wybitnie urozmaicony krajobraz sprawiły , że znaczna część terenu gminy została włączona do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a także utworzono tu sześć rezerwatów przyrody m.in. w rezerwacie Białogóra i na Bielawskich Błotach. Na łąkach występuje rzadka roślinność pochodzenia atlantyckiego.

Na terenie gminy znajdują się także liczne obiekty zabytkowe m.in. klasztor i kościół w Żarnowcu z XIV w. z wspaniałymi zabytkami i skarbcem. Zabudowania dworskie w Prusiewie z XIX/XX w. Pałac w Kłaninie z XVIII/XIX w. Charakterystyczne budynki wiejskiej zabudowy z XIX w. np. checz kaszubska w Dębkach. We wsi Krokowa znajduje się odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy, obecnie siedziba Fundacji Europejskie Spotkania.


Różnorodność imprez kulturalnych w okresie sezonu letniego, bogata infrastruktura turystyczna, liczne pensjonaty, kwatery prtywatne, pola namiotowe i campingowe, stadnina koni, korty tenisowe, szlaki rowerowe i inne usługi turystyczne sprawiają, że na terenie gminy Krokowa można wspaniale i aktywnie wypocząć.


Gmina Choczewo

Zajmuje północno-wschodnie tereny Pomorza zwane Pobrzeżem Kaszubskim. Urozmaicenie krajobrazu stanowią ciągnące się wzniesienia czołowo-morenowe. Rzeźba terenu zdecydowała o powstaniu zbiorowisk roślinnych. Przeplatają się tu widoki pól, obszary kęp, stoki, pradoliny i obniżenia, zajmowane przez lasy z dużą ilością oczek wodnych i jezior.

W okresie letnim jest tu wymarzony teren turystyczno-wypoczynkowy. Charakterystyczny klimat nadbałtycki sprawia, że zima jest tu łagodna, lato mniej upalne, wiosna bywa dość długa i opóźniona, natomiast jesień jest niezwykle ciepła i pogodna.

Na uwagę zasługuje usytuowane wśród lasów jezioro Choczewskie, bogate w ryby, miejsce rekreacji i wypoczynku miejscowej ludności i turystów. Lasy są bogate w grzyby i runo leśne.

Gmina Choczewo dzięki swojemu położeniu jest niezwykle atrakcyjna. Można tu spotkać wiele pomników przyrody, starych parków i dworów. Do spędzania tutaj wczasów zachęca morskie powietrze, czyste plaże, jezioro Choczewskie z I klasą czystości wody. Można tu wypocząć w ciszy i spokoju.




Turystyka piesza - należy do najprostrzych form rekreacji dostępnej najszerszej grupie odbiorców.

Najłatwiejszy 12 kilometrowy szlak swarzewski z Pucka do Władysławowa, wiedzie poprzez Nadmorski Park Krajobrazowy z Pucka Klifem Swarzewskim do Wielkiej Wsi, jak niegdyś nazywano Władysławowo. Dla miłośników natury niezapomnianych wrażeń dostarczą krajobrazy, naturalna roślinność nadmorska, siedliska ptaków na trasach ich jesiennych i wiosennych przelotów.

Bardziej zaprawionym piechurom można polecić niebieski szlak krawędzią Kępy Puckiej z Pucka do Wejherowa, 33 kilometry przez Rzucewo, Osłonino, Rekowo w lasy wejherowskie, aż do słynnej Kalwarii. Dominują drogi leśne, a tylko nieliczne fragmenty szlaki wiodą lokalnymi drogami gminnymi.

Z Pucka do Krokowej wiedzie czarny szlak Grot Mechowskich, zapewnia blisko 30 kilometrowy marsz przez najpiękniejsze kaszubskie tereny, wieś Mechowo i Puszczę Darzlubską, obok jeziora Dobrego, do Krokowej. Leśne drogi wiodą np. przez rezerwat buków, obok głazów narzutowych takich jak "Boża Stópka", "Wielki Kamień". Fenomenem na skalę Niżu Europejskiego są jedyne na tym obszarze Groty Mechowskie.


Agroturystyczne Towarzystwo Nadmorskie
"Ziemi Puckiej"
Prezes
e-mail: tkaczyk-jerzy@wp.pl
Copyright by www.wakacje.agro.pl
2000 - 2015