Agroturystyka - www.wakacje.agro.pl

    Szukaj ofert | +Ofertę | Linki |   Cennik | Logowanie Kontakt Ulubione 
Agroturystyka » Forum agroturystyczne Agro Katalog WWW Stowarzyszenia agroturystyczne Kategoryzacja kwater
Agronewsy Tablica ogłoszeń » Oferuję - szukam noclegu Grunty i nieruchomości Wieś i sztuka Praca - praktyki

Strona główna   Odpowiedz
Czytana : 3182 -- Odpowiedzi : 2 -- Strona : 1
Wysłany MAPA PUSZCZY KOZIENICKIEJ - ed. 2006
06-03-2008
G Świercz
No własnie jej szukam i nie moge znalezc
16-04-2006
Renata Maj
Recenzja - Wyborcza

Dobrej mapy turystycznej o Radomskiem nie ma od lat. Ci, którzy pieszo, rowerem lub samochodem przemierzają region, by poznać jego najbardziej urokliwe zakątki, posługują się mającym kilkanaście lat wydawnictwem Okolice Radomia. Jest niestety przestarzałe, nie zawiera nawet wszystkich PTTK-owskich szlaków pieszych.

Nie ma także mapki poświęconej Puszczy Kozienickiej. To część regionu najchętniej odwiedzana przez turystów, bo z wieloma atrakcjami (Leśny Kompleks Promocyjny Królewskie Źródło) i położona tuż przy granicach Radomia. Pojawiło się w ostatnich latach kilka wydawnictw, dzięki którym można próbować poruszać się po puszczy, ale są to mapy niezbyt szczegółowe i promocyjne, a więc dostępne przy okazji imprez organizowanych przez leśników lub KPK.

Od dziś w radomskich księgarniach Faktor oraz im. Gombrowicza dostępna jest mapa "Kozienicki Park Krajobrazowy" w skali 1:73 000 (wydawnictwo można także kupić w kioskach i księgarniach w Kozienicach oraz w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 109).

Mapa powstawała przez ponad rok. Korzystając z materiałów głównego geodety kraju i KPK, stworzyła kozienicka firma DTPsystem. -

Autorce (Renata Maj) bardzo zależało, by na mapie nanieść sieć ścieżek rowerowych KPK. Gdy powstawało wydawnictwo, w sprawie ich przebiegu dyrekcja parku jeszcze dogadywała się z gminami i zarządami dróg. - Ostatecznie udało się nanieść wszystko, co dla turysty atrakcyjne, a zarazem bardzo świeże.

Wydawnictwo zawiera dane o wszystkich szlakach pieszych biegnących przez puszczę i szlakach rowerowych, które do wakacji KPK zamierza oznakować w terenie. Trasy piesze i rowerowe są oczywiście dodatkowo opisane przez autorkę. Mapa zawiera bardzo cenne dane o okolicznych gospodarstwach agroturystycznych (adresy i telefony). Rewers wydawnictwa to szerokie opisy rezerwatów Puszczy Kozienickiej i wartych zwiedzenia zabytków oraz miejsc ciekawych ze względów historycznych.

Mapa ma rekomendację dyrekcji KPK, wstępem poświęconym parkowi opatrzył ją szef KPK Marek Krzemiński, a na okładce widnieje logo parku.
Odpisz na powyższy wątek
Imię i Nazwisko *
Email *
Odpowiedź *