Świętokrzyskie - Agroturystyka - Chmielnik - Śladków Mały - Dolina Sanicy - Wakacje - Kieleckie
www.wakacje.agro.pl/dolinasanicy
+obiekt Mapa Atrakcje Nasza oferta Strona glowna


Śladków Mały
Ilość miejsc: 9
Cena od 30 zł
więcej >>


Śladków Mały
Ilość miejsc: 12
Cena od 30 zł
więcej >>"RELAKS I ZDROWIE TYLKO W ŚLADKOWIE"

Stowarzyszenie "Dolina Sanicy" skupia gospodarstwa agroturystyczne, które oferują:
  • wysoki standard, bardzo dobrze wyposażonych pokoi (skategoryzowanych przez Polską Federacje Turystyki Wiejskiej "GG" w Warszawie),
  • wyśmienitą kuchnię opartą na świeżych, zdrowych produktach pochodzących z własnego gospodarstwa,
  • różnorodne formy wypoczynku: konie, bryczki, wędkowanie (różnorodne gatunki ryb), spacery wśród malowniczych łąk, lasów pełnych grzybów, mailin i jagód oraz niczym nie skażonej natury,
  • 35 ha lustra wody gdzie zostały wyznaczone kąpieliska, plaże, można także popływać kajakiem bądź łodzią.
Niezwykła gościnność gospodarzy, wspaniała, miła rodzinna atmosfera, czysty ekologicznie teren, wszystko to sprawia, że każdy znajdzie tu raj dla siebie. W prowadzeniu takiej formy wypoczynku nasze gospodarstwa posiadają długoletnie doświadczenie. W tym roku mija 5 lat od założenia naszego Stowarzyszenia.

Błękit stawów, zieleń łąk i lasów, zmieniające się barwy pokrywających łagodne wzniesienia pól, a także czyste powietrze, zdrowe środowisko naturalne, przyjemny klimat, pyszna kuchnia i oczywiście prawdziwa, serdeczna gościnność mieszkańców tworzą "mały raj" dla szukających wypoczynku.

Gwarantujemy doskonały wypoczynek na wodzie, nad wodą oraz na lądzie, gdzie można skorzystać z wyznaczonych ścieżek rowerowych, pieszych, a także świetlicy, boisk sportowych czy placu zabaw dla dzieci. Ponadto można skorzystać z jazdy konnej i odbyć wycieczkę bryczką z wożnicą - gawędziarzem czy też biesiadować przy ognisku lub grillu.

Nie zapomnieliśmy także o sferze duchowej. Organizowane są występy miejscowych zespołów ludowych oraz jarmark agroturystyczny, gdzie m.in. odbywa się przegląd kapel i zespołów ziemi świętokrzyskiej i festyny z różnymi konkursami o charakterze kulturalno-sportowym. Atrakcją są także liczne żwirowiska z pięknymi, okazałymi, skamieniałościami.

Skoro dziś biorą z nas wzorce rolnicy zainteresowani świadczeniem usług agroturystycznych z całego kraju - odwiedź nas także i Ty. Jesteśmy pewni, że powrócisz tu jeszcze wiele razy, a wówczas poznasz najlepszą okolicę, w niej:
  • Sanktuarium Maryjne w Piotrkowicach z odtworzonym Domkiem Loretańskim,
  • najbardziej nasłonecznione uzdrowisko Busko-Zdrój,
  • obwiedziony średnoiwiecznymi murami Szydłów,
  • zespoły dworsko-parkowe w Śladkowie-Duzym, Tarnoskale czy pełen zabytków Pińczów, Jędrzejów, Wiślicę.

Życzę przyjemnego wypoczynku.
Prezes Stowarzyszenia


Śladków Mały
to pierwsza w Polsce wioska agroturystyczna, wybrana i doposażona przez Unię Europejską! Położona jest wśród łąk i lasów, w dolinie rzeki Sanicy na Ponidziu. Leży on przy trasie Kielce - Tarnów, w pobliżu Chmielnika z układem urbanistycznym z XVI-XIX w. i zespołem bożnicy z około 1630 r. oraz 12 kilometrów na północ od znanego uzdrowiska Busko - Zdrój. Dzięki pięknemu położeniu, jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców miast pragnących odpocząć na łonie przyrody. Liczne stawy (35 ha lustra wody) pełne ryb i plaża z urządzeniami rekreacyjnymi, rzeki gdzie nawet raki spotkać można, to atrakcje dla wędkarzy i amatorów kąpieli.Nasze kwatery to doskonałe bazy wypadowe w najciekawsze miejsca przepięknej
ZIEMI
ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Śladkowskie Stowarzyszenie
Agroturystyki i Turystyki "Dolina Sanicy"
z siedzibą w Śladkowie Małym
26-020 Chmielnik, Śladków Mały
tel/fax: (041) 354 27 78
Copyright by www.wakacje.agro.pl
2000 - 2014